Ogłoszenia Parafialne z dn. 5 maja  2024 roku

Dziś pierwsza niedziela maja, po Mszy Świętej o godz. 9:00 spotkanie Żywej Róży, o godz. 12:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.

Jutro w poniedziałek po drugiej Mszy Świętej nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

We wtorek i w środę o godz. 19:00 spotkania dzieci komunijnych i rodziców. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego i będzie na zakończenie nabożeństwa majowego. W sobotę wieczorem Msze Święte o godz. 17:00, 17:30 i 18:00.

W przyszłą niedzielę Msze Święte: o godz. 9:00, 11:00 – rocznica pierwszej komunii Świętej i wieczorem o godz. 18:00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17:00.

Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Natomiast taca na spłatę kosztów wykonania posadzki w naszym kościele będzie w następną niedzielę, 12 maja. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe na chórze i położenie parapetów przy oknach, wycieraczki w kruchcie oraz wykonanie i montaż balustrady przy schodach na chór. W miesiącu kwietniu na spłatę kosztów posadzi złożono ofiary: na tacę gospodarczą: 3484 zł.; w kancelarii parafialnej: 1720 zł; na konto: 1800 zł. Cały koszt posadzki wraz z instalacją grzewczą zostanie podany po zakończeniu wszystkich prac. Natomiast koszty utrzymania parafii od stycznia do maja tego roku wynoszą gaz: 17 154 zł. prąd: 10 483 zł. śmieci: 8000 zł. nie licząc pozostałych, koniecznych wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii. Parafia utrzymuje się wyłącznie z ofiar parafian, także cała obecna inwestycja związana z położeniem posadzki i ogrzewania podłogowego jest finansowana tylko z ofiar parafian. Za wszystkie dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać i prosimy o dalsze wpłaty na spłatę wykonanej posadzki i utrzymania naszego kościoła.

Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów na Podlasiu w dniach: 17, 18,19 maja. Natomiast Mobilne Centrum Badań organizuje badania, które odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę, 8 maja 2024 roku o godz. 10:00 na parkingu przed kościołem. Szczegóły na plakacie w gablocie i ulotce na stoliku przy schodach na chór.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.